Firma CompSport oferuje kompleksowe modyfikacje mechaniczne silników Grupy VAG (Audi, VW, Seat, Skoda). Poniżej znajdują się silniki które modyfikujemy dla danego modelu auta.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma Twojego silnika, to albo z takim silnikiem nie da się nic zrobić albo zostanie wprowadzony w najbliższym czasie.

1.4 TSI do 230Ps 1.6 TDI do 140Ps 1.8 TSI/TFSI do 350Ps 1.8T do 350Ps 1.9 TDI do 250Ps 2.0 TDI CR/PD do 260Ps 2.0 TSI/TFSI do 440Ps 2.0 Turbo FSI do 440Ps 2.5 TFSI do 430Ps 2.7Bit do 450Ps 2.8 VR6 24V Turbo do 440Ps 3.0 TDI do 380Ps 3.0 TFSI do 480Ps 3.2 VR6 24V Turbo do 610Ps 4.0 V8 FSI biturbo do 710Ps 4.2 TDI do 410Ps 5.0 V10 FSI biturbo do 760Ps 5.2 FSI V10 do 550Ps
Po wymianie Intercoolera i rur doprowadzających powietrze to właśnie układ wydechowy staję się najbardziej restrykcyjnym elementem osprzętu silnika i uniemożliwia uzyskanie wyższych przyrostów. Seryjne układy wydechowe w silnikach turbodoładowanych zaprojektowane są pod kątem cichej i ekologicznej pracy, co oznacza, że posiadają one zbyt mała średnicę prześwitu i tłumiki o konstrukcji zakłócającej przepływ spalin. Modyfikacja oferowana przez naszą firmę polega na wykonaniu kompletnego układu wydechowego o średnicy dobranej do typu silnika z jednym specjalnie przeliczonym tłumikiem przelotowym na końcu. Modyfikacja wydechu powoduje obniżenie ciśnienia(tzw. rozluźnienie wydechu) za turbosprężarką co zwiększa dynamikę gazów z niej wypływających przez co wzrasta jej sprawność, znacznej poprawie ulega również czas od naciśnięcia pedału gazu do pełnego przyspieszenia gdyż turbosprężarka jest w stanie szybciej osiągnać zadane ciśnienie turbodoładowania.

Trzeba zaznaczyć że tak zmodyfikowany wydech nie odznacza się zbyt głośną pracą gdyż większość dźwięków silnika wytłumionych jest przez turbosprężarkę. Pracę nowego układu wydechowego słychać tylko w zakresie większych prędkości obrotowych silnika przy mocnym uchyleniu pedału gazu, jednocześnie dźwięk wydobywający się z układu wydechowego jest zaprzeczeniem teorii że w silnikach wysokoprężnych nie da się uzyskać ładnej barwy jego brzmienia.

Klientów którzy obawiają się znacznego wzrostu głośności i obniżenia komfortu jazdy zapraszamy do przejażdżki którymkolwiek z naszych aut pokazowych, wszystkie posiadają tak zmodyfikowane układy wydechowe i są eksploatowane w codziennej jeździe.Oferta chiptuning i inne


Przeprowadzamy modyfikacje silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych pojazdów. Modyfikacje układu napędowego i paliwowego mają na celu otrzymanie większej mocy, większego momentu obrotowego, a dzięki temu osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej.


Trzeba wiedzieć że seryjne oprogramowanie napisane przez producenta samochodu jest pakietem kompromisów - producenci samochodów wolą zabezpieczyć się np. na wypadek złego użytkowania czy serwisowania samochodu (zbyt rzadkie zmiany oleju) przez ograniczenie mocy. Jeżeli jednak posiadaczem samochodu jest osoba świadoma do czego i jak użytkuje swój samochód nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać modyfikację seryjnego oprogramowania na lepiej zoptymalizowane pod kątem potrzeb użytkownika. Typowy przyrost jaki można uzyskać w turbodoładowanym silniku po modyfikacji programu wynosi ok. 25% seryjnej mocy, z zaznaczeniem że jest to przyrost bezpieczny nie powodujący znaczącego wzrostu obciążenia silnika.


BezpieczeństwoWielu ludzi obawia się modyfikacji swoich samochodów ze względu na zagrożenie obniżenia trwałości silnika. Trzeba wiedzieć ze silniki skonstruowane są przez producentów, ze sporym nadmiarem wytrzymałości materiałowej co pozwala uzyskiwać bezpieczne przyrosty mocy bez zauważalnego wpływu na trwałość silnika.

Wysoce zmodyfikowane samochody, to również wysoka dbałość o stan i jakość elementów eksploatacyjnych. Trwałość silnika i jego osprzętu jest zależna od wielu czynników, wśród których najważniejszym jest kierowca. Zakres czynności które należy wykonywać aby długo i bezawaryjnie cieszyć się pracą swojego samochodu jest niewielki i w dokładnie równym stopniu dotyczy jednostki seryjnej i jej wytrzymałości.

Najważniejszym zaleceniem eksploatacyjnym, o którym trzeba pamiętać zawsze jest nie obciążanie zimnego silnika, gdyż z powodu słabego lub braku smarowania powoduje to bardzo mocno przyspieszone zużycie zarówno silnika jak i turbospreżarki. Optymalna temperatura pracy dla silników diesla to 90 stopni, poniżej tej temperatury nie powinno się korzystać zbyt mocno z pedału gazu.

Jak już wcześniej zaznaczono, turbosprężarka jest elementem którego chłodzenie oparte jest na układzie smarowania silnika. Podczas jazdy łożyskowanie wałka turbosprężarki nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur z powodu prędkości obrotowych jakie osiągają wirniki turbosprężarki (ponad 100 tyś Obr). Natychmiastowe unieruchomienie silnika po zakończeniu forsownej jazdy kończy się nagłym brakiem smarowania i chłodzenia tego elementu co powoduje szereg niekorzystnych procesów wewnątrz turbosprężarki, takich jak zapiekanie oleju. Aby umożliwić odpowiednie rozłożenie się temperatur zaleca się przejechanie ostatnich 1-2 km trasy bez zbędnego obciążania silnika oraz odczekanie około 30-45s na wolnych obrotach przed zgaszeniem silnika.

Zalecany okres pomiędzy wymianami oleju w typowym silniku wysokoprężnym po modyfikacji to około 15 tyś kilometrów. Jeżeli samochód po modyfikacji użytkowany jest typowo okres ten nie wymaga skrócenia. Natomiast w silnikach które poddawane są znacznym obciążeniom (długie i częste jazdy z prędkością maxymalną) zaleca się skrócenie okresu wymiany oleju do ok. 10 tyś kilometrów, zalecenie to jest podyktowane głównie słabą jakością paliwa dostępnego w naszym kraju którego zanieczyszczenie powoduje przyspieszone zużycie oleju silnikowego.


GwarancjaFirma CompSport gwarantuje najwyższą jakość przeprowadzonych modyfikacji, ponieważ korzystamy tylko z części i urządzeń markowych producentów. Na wszystkie przeprowadzone przez naszą firmę pracę udzielamy gwarancji. W przeciwieństwie do typowej postawy firm tuningowych, dla których samochody klientów pełnią rolę "królików doświadczalnych" u nas wszystkie rozwiązania stosowane w samochodach klientów, zostały dokładnie przetestowane w naszych samochodach pokazowych pod kątem bezpieczeństwa jednostki napędowej.

Wszystkie nasze modyfikacje są mierzone na hamowni obciążeniowej marki MAHA LPS-3000. Jest to urządzenie najwyższej klasy, najnowocześniejsze w Polsce, dające nie tylko miarodajne i dokładne wyniki pomiaru mocy, ale pozwalające również na testy obciążeniowe samochodu, które są odzwierciedleniem rzeczywistej jazdy po drodze.
CompSport ul. Cieszyńska 45, 43-300 Bielsko-Biała        +48 735 974 739       + 48 696 030 910       + 48 696 030 909        info@compsport.pl